pondělí 30. října 2017

Faktory, které můžou hře bránit v plynulosti

Během posledních měsíců (hlavně od vydání rodičovství) se stává hráčům, že se hra pomalu začíná lagovat. Těmi lagy mám namysli zasekávání simíků, nereagování interakcí, odskakování simíků, rušení interakcí apod. Ale čím to je přesně uzpůsobené a jak tomu hlavně zabránit? To se dozvíte v tomto článku.

Bohužel musím říci, že se TS4 s momentálními problémy začíná podobat TS3. Ovšem naštěstí existují řešení, která oproti TS3 jsou účinná. Rozhodně ale nečekejte, že se lagy zmírní s velkým rozdílem. Tyto faktory, které můžeme ovlivnit hře pomohou asi jen na 20%. Faktory nemusíte dodržovat, pokud nechcete, jestli máte ovšem s lagy velkou trpělivost.


1. Faktor - Rostlinstvo (namalované obrazy a fotografie).

Možná byste tomu nevěřili, ale čím více pěstujete plodin, tím více se zasekává váš pozemek. Z vlastní zkušenosti vám mohu říci, že jsem pěstoval od každého druhu plodiny dva keříky. Když jsem ubral, hra se o něco lépe zrychlila. (Ale veliký zázrak nečekejte). Takže doporučuji toho moc nepěstovat (max. tak 10-15 plodin na pozemku). Pokud však nechcete vaše těžce vypěstované záhony prodávat či likvidovat, můžete si je schovat do rodinného inventáře a v případě potřeby zase vytáhnout a následně opět uschovat. To samé platí o obrazech namalované na malířských stojanech a fotkách vyfocené foťákem. 

2. Faktor - Čím větší pozemek, tím hůř


Dále snad velmi jasný faktor. Čím větší pozemek máte ve hře aktivní, (na kterém zrovna hrajete), tím více hra potřebuje paměti. Často se stává, že hra samotná nestíhá všechny interakce či animace objektů (lednice, umyvadlo, televize, atd.) zpracovat, i když máte RAM v počítači vysokou. Doporučuji bydlet v bytech v San Myshuno, zde je hra stabilnější a zvládá zpracovávat více interakcí najednou.  

3. Faktor - Spousta simíků v domácnosti

Další celkem velký, ale zároveň ovlivnitelný problém. Když máte v domácnosti např. 8 simíků, hra nestíhá zpracovávat všechny interakce všech simíků. Proto se taky často někteří zasekávají. Zkuste si v domácnosti udržet méně simíků. Počet simíků. při kterém se hra bude lagovat minimálně už musíte vypozorovat sami. Opět záleží, jakou máte v PC velkou RAM.


4. Faktor - Dodatky 

Bohužel i dodatky mají na hru celkem velký dopad.

Neví se přesně proč. Asi jakože více naprogramovaných funkcí hra nezvládá. Určitě se ale najdou velicí nadšenci TS4, kteří dodatky prostě musí mít ve hře všechny a nedokáží si ani jeden vypnout. (To jsem i já). Pokud hrajete TS3, tak víte, že má ve spouštěči možnost vypínat a zapínat dodatky dle libosti. EA doporučovala v tomto případě pouze tři aktivní dodatky (což je málo!!!). Zkrátka pokud budete chtít dodatek vypnout v TS4, tak můžete. Možná se ptáte, jak to jde. Inu jde a postup není vůbec složitý...

V Originu klikněte na TS4 pravým tlačítkem a vyberte možnost "Game Properties".

Advanced Launch Options: Dole třetí políčko, kam musíte napsat příkaz.
Příkaz je: -disablepacks:(ID)
ID znamená označení dodatku, který chcete vypnout.

EP - rozšíření
GP - herní balíček
SP - kolekce
-vždy k tomu přidejte číslo, v jakém pořadí je dodatek od vydání, např. GP04, což jsou upíři.  

5. Faktor - Projití aktualizacemi

Měsíc co měsíc vychází nové aktualizace do hry, které opravují a tím přepisují hru. Čím vícero aktualizacemi projde jeden svět, tím je méně stabilní a nastávají lagy. Čas od času je potřeba si vytvořit úplně nový svět s novou domácností. (Někteří lidé ale mají ke svým již vytvořeným simíkům velký citový vztah). Zkuste třeba vytvořit nový svět a do něj nahrát z galerie vaši uloženou domácnost. Ovšem nastává tu otázka, zda to ta stejná domácnost doopravdy zvládne znovu nelagovat.

6. Faktor - moveobjects

Známý cheat bb.moveobjects, který ve hře zapíná překrývání objektů,je sice často pro stavitele užitečný. Můžeme s ním stavět detailnější stavby a tím se nám líbí víc. Ovšem je tu problém. Překryté objekty nedělají hře dobře a doporučuji tento cheat vůbec nepoužívat a stavět stavby bez něj. 7. Faktor - Výkon počítače

Určitě jeden z nejdůležitějších faktorů je počítač. Záleží, jaký výkon má a jak hru utáhne. Ovšem výkonný počítač není nic levného. I hráči s výkonným PC mají ve hře lagy. Spekuluje se, že abyste např. faktoru s počty dodatků úplně zamezili lagovaní, potřebuje váš PC mít 64GB RAM. Což velmi často nemají ani počítače do 15000,- , to už míříme hodně nahoru. 

8. Faktor - Problém ze strany vývojářů

S tímto nic asi dělat nemůžeme. Někdy se stane (a ne jen někdy), že jsou ve hře chyby, které ji nedělají nejlépe. A proto musíme počkat, než vyjde opravná aktualizace.

9. Faktor - Zkuste mód na odstranění bugování času

Některým se možná stává, že zrychlí ve hře čas, pak dojdou na 6 hodin a dají zpět normální rychlost a čas se posune dozadu třeba na 5 hodin. Vyzkoušejte proto fixační mód, který by toto měl opravit (nefunguje na 100%). 
(Nově by už mělo být z aktualizace ze dne 7.11.2017 opraveno bugování času).


http://modthesims.info/d/59867610. Faktor - Automatické světlo


Možná vám to přijde divné, ale není. Tento faktor se hlavně týká velkých pozemků (a počítačů s nízkou RAM). Hra občas nestíhá všechna data zpracovat a možná by bylo dobré automatická světla vypnout, stačí nechat všechna světla zapnutá. Ovšem nastává tu otázka. Doopravdy jsou kvůli neustálých rozsvícených světel vyšší účty?

11. Faktor - Počet simíků ve světě


Pokud nepotřebujete mít extra moc simíků ve světě, nastavte si v nastavení hry co nejnižší možný počet simíků.


To by bylo 11 faktorů, které brání hře v plynulosti a jak je z části vyřešit. Spousta faktorů krásně do sebe zapadá a navazují na sebe. Pamatujte, že se celá hra nespraví o velký rozdíl, ale třeba jen na 20%. Záleží také, jak velkým způsobem problém vyřešíte.

Za novinkový tým Radim.

Žádné komentáře:

Okomentovat