neděle 20. května 2018

47.díl - Nová práce!

Milý deníčku...
Jelikož mám zase spoustu času na sebe, tak jsem se rozhodla, že dnes si najdu novou práci! Je to zvláštní. Ještě nedávno, když byl Michael batole, jsem s prací skončila, abych se o něj mohla starat. A teď už chodí do školy a já mohu zase v klidu začít chodit do práce.


Michael ráno odjel do školy, bylo září a s ním správný podzim. Začalo hojně opadávat listí z listnatých stromů, (kterých je zde v okolí celkem málo, protože jsou tu spíše jehličnaté),  ještě v hojnějším počtu, než tomu bylo před pár dny. Na zahradu hrabat listí chodím pravidelně každý den. Musím uznat, že zima pravděpodobně přijde brzy.

Dnes bude opět závod o pohár v dostizích, a tak  jsem na dnešek připravovala Banyho. Však to znáte, vyčistit kopyta, vykartáčovat, nakrmit, pohrát si s ním...


Bylo už odpoledne, já si četla noviny. Noviny moc nečtu, většinou stejně putují do sběru papíru. Ale dnes mě zajímala nabídka pracovních pozic - hledáme učitele, manažera, prodavače v potravinách...  Žádná mě ale nezaujala. Pak jsem si ale všimla jednoho inzerátu mezi články o počasí: Realitní kancelář hledá schopného a kreativního architekta klidně začátečníka na pár zakázek, který umí navrhovat krásné stavby či interiéry a zároveň na přání zákazníků. Pokud se jeho výsledek osvědčí jako vyhovující, bude možnost do naší společnosti nastoupit jako architekt natrvalo. Nástup na konkurz možný ihned.

V tu chvíli mi bylo jasné, čím nyní budu. Stanu se architektkou. Proč nevyužít příležitost realitní kanceláře, která hledá architekta na zrekonstruování pár staveb? Prohlédla jsem si totiž ty zakázky, které mají určitě na stole už několik dnů, jen je nemá kdo splnit. Mezi nimi byla prádelna, pracovna a ložnice. A tak jsem neváhala a zavolala tam. Pravda, nemám s tím veliké zkušenosti, tedy s nábytkem. Ale s návrhem outfitů ano, s navrhováním interiéru to má nemálo společného. Zkráceně řečeno kreativní jsem, zvládnu si poradit... A tak jsem tedy zahájila novou kariéru. Vlastně ještě ne, musím nejprve zaujmout.

Michael po chvilce uběhnutí telefonátu přišel domů ze školy.


Vřele jsem ho uvítala v náručí. Náš chlapeček už chodí do školy. Michaelovi se mu tam líbí.A tak jsme spolu psali domácí úkoly, ty jsem asi jako jediné na škole v Roaring Heights nenáviděla.

Úkolů a vysvětlování bylo nemálo, byl čas večeře. Náš sluha uvařil výborné krevety a humra. I když pravda, Michael se toho tvora na talíři trochu bál. 

Když po chvíli přišel Nicholas, řekl mu vtipem, že ho ten humr nesní, není se tedy čeho obávat. A tak jsme se u večeře nasmáli.Když je řeč o sluhovi - máme nového sluhu jménem Lucas. Předešlý Oliver chtěl začít žít, nebo tak něco, když dával výpověď, naštěstí byl natolik šlechetný, že za sebe našel hned náhradu, a to právě svého dobrého kamaráda Lucase, se kterým chodil na majordomskou akademii ve Windenburgu. Musím přiznat, že náš nový sluha umí vařit mnohem lépe.Ale bylo dost otálení u večeře, rychle jsem se sebrala, běžela pro Banyho a utíkali jsme rychlostí větru do jízdárny. Nebyli jsme sice první, nýbrž druzí! I tak jsme dostali celkem dost simoleonů za výhru. Pár tisíc. Nad tím jsem se pousmála, neboť jsem si v té chvíli řekla, že vlastně už jednu práci mám - závodění. A tak jsem svému čtyřnohému příteli pověděla po cestě domů, že bude ze mě architektka, ale že jeho neopustím, protože s ním nejezdím kvůli penězům.


Michael si mezitím před spaním natočil hrací skříňku, kterou jsem mu darovala k narozeninám - tedy tu skříňku, kterou jsem kdysi jako malá poslouchávala já ještě v Roaring Heights. Abych pravdu řekla, chtěla bych se tam jednou znovu podívat, vrátit se do časů mého dětství.


Druhý den ráno jsem tedy vyrazila napříč mou novou cestou za architekturou. Od firmy jsem dostala adresy zakázek, které čekaly na vyřízení...Z výsledků jsem měla radost! A co teprve klienti! Sice jsem někde byla omezena rozpočtem, nebo počtem nábytku, nebo velikostí místnosti, ale s tím se přeci musí architekt vypořádat, pak je teprve považován za schopného, musíte být však kreativní, navrhnout něco, co zaujme, abyste splnili přání a očekávání vašich klientů. To mi řekl můj šéf, který si mě pozval do kanceláře, rozhodl se totiž, že mě vezme natrvalo! Byla jsem ráda, že jsem svůj úkol splnila, ale hlavně že jsem zjistila, že to je doopravdy něco, co mě baví.

Když jsem nadšená přišla domů. uviděla jsem znenadání za naším domem kurník. Byla jsem velice překvapena, kde se tam vzal. Pak jsem se od táty dozvěděla, že si budeme přivydělávat prodejem vajec. Takže další peníze, jako bychom jich měli málo. Ale což, můžeme klidně přispět na charitu.

Doma, když jsem si dávala kafe, hrál právě táta s Michaelem šachy. Byla jsem ráda, že ho děda naučil tuto hru. Naučí se logického myšlení.


A zase mi pohled na ně připomněl časy, kdy jsem šachy s tátou hrávala já, hned jsem místo Michaela uviděla sebe. Já se do toho Roaring Heights přeci jenom někdy zajedu podívat! Hm, tohle bude jeden z mých dalších snů. Takže ho připisuji na seznam k dalším. Mezi nimi je ještě setkání s mámou, vidět Michaela dobře dospět, proslavit se jako architektka, být slavná žokejka. Doufám, že se mé sny splní. Kdysi jsem někde slyšela, že seznam přání je jen řada věcí, které se právě nikdy nesplní. Proto chci dokázat opak!

Rita Rendellová-Tomsonová
1 komentář:

  1. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

    Kolektivní rozum Obchodníci, kteří využívají eToro's CopyTrader™, mají o 60 % větší šance na výhru

    227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

    OdpovědětVymazat