neděle 3. června 2018

48.díl - Jsme milionáři!

Milý deníčku...
Dnešek stojí za zápis, neboť jsem vyhrála v loterii! Vůbec jsem nečekala, že dostaneme milión simoleonů a že vůbec něco dostaneme. Jsme prostě milionáři! Jak jsem ale přišla na nápad si vsadit?

Pořádali jsme zrovna večírek a zároveň jeden z tátových přátel slavil narozeniny, tak jsme objednali dort.

Všichni se bavili skvěle. Po slavnostní veřeři jsme trávili čas venku. Byl teplý podzimní večer. Najednou se za mými zády vynořil Nicholas a v ruce držel dáreček. "Dnes máme přece výročí, zlato," oznámil mi radostně Nicholas. A já se chytala za hlavu, protože jsem na to zapomněla. Jsme totiž spolu už skoro 10 let. Víte, co bylo v tom dárečku? Nejprve jsem si říkala, že květina by byla lepší...I tak jsem byla za ten dárek ráda, hlavně když mě Nicholas uklidnil, když řekl, že zkusíme naše štěstí.


V té chvíli jsme spolu k sobě cítili vášeň v podobě neuhasitelného ohně. Líbali jsme se a muchlovali před očima všech hostů.

Pak nás napadl jeden šílený nápad. Ale bylo to tak úžasné...
Rozhodli jsme se totiž ukrýt před všemi v domě na stromě, kde jsme si užili spoustu zábavy! Sami, jen my dva.

Druhý den ráno jsem se vzbudila dost pozdě. Všichni už byli v práci a ve škole, já byla doma jen s Banym a se slepicemi. Postarala jsem se o všechny. Ale u těch slepic se zastavím.Mezi vajíčky jsem našla nějaké růžové. Nejprve jsem si myslela, že je nějak zkažené. Ale táta, jakmile přijel z práce, mi s radostí oznámil, že se jedná o exotické vejce. Ta jsou prý dost vzácná a jsou z nich velké peníze. Táta se vajíčka ujal a šel ho prodat. Takže naše slepice jsou exotické?Ale večer přišlo to překvapení. Vyhrála jsem v loterii! Ten, kdo hádal, že v tom dárečku od Nicholase byl lístek do loterie, hádal správně.

Ale víte vy vůbec, kolik je jeden milión? Jednička a šest nul vedle sebe! Co my s těmi pěnezi uděláme? Když jsem to líčila Nicholasovi a tátovi, oba hned narvhli, že se přestěhujeme ještě do prostornějšího domu a mnohem luxusnějšího. Ne že by mi luxus vadil, ale není to pro mě zrovna nejdůležitější. Ale souhlasila jsem, ovšem pod jednou podmínkou. Chci, aby značná suma z výhry doputovala potřebným, chci darovat na charitu.Takže další den jsme zajeli na radnici, kde jsme darovali peníze snad všem možným nadacím, k tomu ještě nesmím zapomenout přičíst sumu, kterou jsme poslali poštou. I tak nám ale zbyla více jak polovina výhry. A abychom se odreagovali, tak jsme si zajeli na festival. Michaela jsme vzali s sebou.Lovili jsme jablka, tuto soutěž mám moc ráda, a dokonce jsem i vyhrála. Mám Nicholasův obdiv. Jeho z těch jablek vždycky bolí zuby, jak do nich furt kouše.


A pak jsme využili kabinku na focení. Všichni tři.Pak jsem dostala hlad, a tak jsem neváhala a šla na soutěž pojídání koláčů. Ty koláče jsou výborné, já ovšem sním vždycky jeden či dva, takže o tu soutěž ani tak moc nejde. Nicholas mi fandil a Michael z povzdálí taky, i tak jsem nevyhrála. Tahle soutěž mi prostě moc nejde a ani mi to nevadí. Alespoň zbytečně nepřiberu.
Večer jsem pak nasedla na Banyho a vyrazila na závody, měli jsme naspěch, takže jsem si ani nestihla umýt obličej od těch koláčů.Pak jsem se ještě musela zastavit, protože se mi obrátil žaludek vzhůru nohama..
A celkově mi pak už nebylo dobře, bylo to hrozné, tak hrozné, že jsem ani nevěděla, na jakou stranu se na Banym otáčím.Takže jsme závody pro jednou nestihli. Nevadí, příště lépe. A taky dřív.

No a další den jsme si koupili náš vysněný a vyhlédnutý dům tady v Hidden Springs. Vlastně vilu.

 Jedná se o novostavbu a opravdový unikát široko daleko. Nikdo nemá takovou krásnou moderní vilu. Moc se nám s Nicholasem líbí, je to vila přesně navržená do hor, do vyšších poloh. Je odtud rozhled na celé městečko pod námi, taková nádhera. Nejsme z toho domu vůbec zklamaní, ba naopak jsme velmi nadšení! A táta? Ten se rozhodl nám nedělat křena. Ne že by ho dělal, to ne, ale už se tak prostě rozhodl. Přemlouvala jsem ho asi hodinu, ale nedal si říct. Zůstane v naší staré, ale zároveň pořád nové vilce.
A vzhledem k tomu, že se do našeho prvního domu asi z naší rodiny nikdo nenastěhuje, tak jsme ho prodali, respektive táta. Byl to náš první dům, když jsme se z Roaring Heights stěhovali do Hidden Springs. Měla jsem to tam ráda. Ovšem všechno musí skončit, aby začalo něco nového. A tím myslím náš nový život ve Vile Angel, kterou tak pojmenoval náš Michael. 

Je to něco jako splněný sen. Mít spoustu peněz a užívat si život. Ale peníze nejsou všechno. Jsem ráda, že mám Nicholase a že máme spolu Michaela. A Banyho bych nikdy z ruky nedala. Jen ten táta mi chybí, doufám, že se mu ve vilce bude samotnému líbit a nebude se mu stýskat. Tohle všechno mi bude do konce života připomínat tahle fotka z podzimního festivalu. 

Rita Rendellová-TomsonováŽádné komentáře:

Okomentovat