neděle 24. června 2018

51.díl - Dovolená v Egyptě

Milý deníčku...
Tak dnes jsme konečně vyrazili na dovolenou! Chceme si odpočinout a prozkoumat nová místa zároveň. Kdo ví, jaké zážitky nás čekají v Al Simhaře.

 Stávali jsme brzy ráno, letadlo nám letělo ze Sunset Valley, a tak jsme se tam museli dopravit. Odtamtud dokonce odlétají rakety.Ráno jsme byli připraveni odjet, volali jsme ještě tátovi, který pojede s námi. Akorát asi nebude nikde chodit s námi, chce nás nechat si užít dovolenou a nechce přitom rušit. Ne že by nás rušil...

A tak jsme vyrazili do Sunset Valley na letiště. Je to naštěstí kousek, stačí projet průsmykem, na druhém konci průsmyku je náš cíl.

A tak jsme nasedli do letadla a letěli jsme. Naštěstí se nikomu neudělalo špatně...

A byli jsme v Al Simhaře!Jedná věc nás znepokojila. V tom letáku od cestovky se vůbec nepsalo, že budeme spát ve stanech pod širým nebem! Dovolená za všechny prachy...


Ale zase na druhou stranu není divu, Egypt je celkem chudá země, proto ty stany. Ale my jsme se ten problém rozhodli skousnout.

Táta a Nicholas se rozhodli se podívat do Sfingy. Nevím, kde vzali to sebevědomí na prozkoumávání hrobek, k tomu ho jistě dostal táta, který má hrobky a poklady v lásce.

Teče tudy i slavná řeka Nil.

Ale Al Simhara vypadá krásně. Ty pyramidy, poušť... Všechno to má prazvláštní atmosféru. Musíte mít však alespoň kapku odvahy, abyste vůbec do pouště vkročili. A pokud ji nemáte, stačí si ji koupit za mince na tržišti u speciálního obchodníka... Tato slova nám řekl jeden místní, všichni jsme si říkali, co je zde za svět, je úplně jiný než náš.

A táta doopravdy zatáhl Nicholase do sfingy. Tak snad se jim nic nestane.

Já s Michaelem jsme se byli podívat na tržiště. Zde je asi nejvíc živo v celé Al Simhaře. Několik obchodů, lidi co si sdělují denní zážitky.
Hledala jsem toho překupníka se speciálním zbožím, ale bohužel jsem ho nezastihla. Máme ještě několik mincí z naší dovolené v Číně. To jsem ještě chodila do školy a neznala Nicholase a bydleli jsme celá rodina v Roaring Heights. To je už tak dávno.
Celou cestu na pláž jsem na ty dny vzpomínala.
Na pláži nikdo samozřejmě nebyl. Vyrazili jsme k večeru, protože není pak už takové nesnesitelné vedro. 
I tak bylo ještě teplo, šli jsme se tedy zchladit do moře. Voda byla báječná. A ještě krásnější bylo koupání při vycházení měsíce. Michaelovi se večerní koupání moc líbilo.A mně taky. Skutečně krásná dovolená. Akorát jsem byla nervózní z toho, že Nicholas byl stále někde v hloubi země a hledal s tátou poklady. Zítra mu už nic takového nedovolím, chci, aby si dovolenou užíval s námi.
Ale nemůžu se na něj zlobit, však taky chtěl prozkoumat a podívat se do neznámých míst, kde třeba někdo nebyl stovky let. A navíc přeci jen našel poklad! Strašně moc velkou hromadu mincí.

Při západu slunce je Al Simhara nejkouzelnější. Stačí se podívat na záři zapadajícího slunce, podívat se na osvětlené pyramidy... Je to nádhera!

A to samé městečko v dáli. Sem bych se jela podívat klidně ještě jednou.

Bylo už trochu pozdě, a tak jsme s Michaelem vyrazili do tábora.
Táta s Nicholasem už na nás čekali. Báli se o nás víc než my o ně. Což v té chvíli bylo celkem vtipné. Hned jsem jim říkala o zážitku z večerního koupání! 

Připravila jsem nám večeři - podzimní salát. Lepší ingredience k dispozici nebyly, jen ovoce a zelenina. Prostě chudá země.

Ale nic jsem nikomu nevyčítala. Je hezké si zažít každodenní shon obyvatel jiného koutu světa, pak totiž zjistíte, jak dobře se máte... 
A konečně jsem měla Nicholase jenom pro sebe!

Oba jsme se koukali na noční oblohu. Bylo to tak romantické, tak vzrušující. 

A pak jsme si šli zadovádět do stanu. Jen jsem měla strach, aby nás neslyšel někdo odvedle.
Já spala s Nicholasem, Michael zase s dědou. Jsem moc ráda za tu dovolenou, je to tady skvělé. Záleží však, co pro vás znamená slovo dovolená. Je to povalování na pláži nebo adrenalin uvnitř temných hrobek?

Rita Rendellová-Tomsonová
Žádné komentáře:

Okomentovat