neděle 15. července 2018

54.díl - Vánoce u táty

Milý deníčku...
Vánoce jsou zase opět tady. A nejen Vánoce, s nimi se totiž ve vzduchu objevila i láska, a to Michaelova první láska!

Nebudu zapírat, že jsem byla velmi zvědavá. Jako matka mám na to taky právo. A kdo že je ta dívka? Musela jsem si ji najít na simstagramu, protože Michael je naše stydlivka...
Ne, teď vážně. Jmenuje se Lora Moonová, nikdy jsem ji tu ještě neviděla, takže hádám, že jsou tu noví. Očividně se jedná o lásku na první pohled!

Vlastně už o nich ví celé město. Jsou slavný pár - líbali se totiž před tavernou, kam chodí spousta lidí i celebrit. Stačilo jen pár nečekaně pořízených fotek a na simstagramu rázem o nich věděli všichni. Tou celebritou byla paradoxně Blake...

Nesmím zapomenout na tátovu novou vilu. Už teď před Vánoci je hotová, a tak na nic nečekal a přestěhoval se tam. Náš staronový dům jsme hned prodali. A kde na to vzal? Jako politik má celkem velké přijmy, které chytře investoval do pozemků a podniků. A taky jsem mu několik tisíc darovala z naší výherní loterie. Táta je chytrý, umí vidělat peníze chytře a legálně. Sama nevím, jak to dělá, ale budiž. Jen jsem z jeho podnikání trochu vystrašená, bojím se totiž, aby to nedopadlo jako v Roaring Heights. Stále mě však zajímá, jak se ten problém kdysi mohl vůbec stát? 

Když se vrátím k té vile, jedná se opravdu o opravdový unikát široko daleko. A taky luxus. Jako architektka se mám ještě hodně co učit. Samotný autor té vily pochází až z Lucky Palms!
 Další den ráno mi volal táta, že chce uspořádat Vánoční večírek, ale potřebuje trošku pomoc. "To víš, že ti pomůžeme," řekla jsem mu do telefonu s radostí. Neměla jsem se Michaela vyptávat na tu Loru. To jsem doopravdy neměla dělat... 
Celou snídani na mě nepromluvil. Byl určitě naštvaný, že mu lezu do soukromí. Pravda, asi jsem to vážně přehnala.


Nicholas samozřejmě už taky ode mě ví, že náš syn má přítelkyni. Jenže teď jsem si pořád říkala, že jsem hrozná máma..."Ale nejsi, jsi ta nejúžasnější na světě..."
Táta náš už očekával. Měli jsme 3 hodiny na přípravu. Jeho nový koníček je hraní na klavír. Musím uznat, že jeho hraní dokáže i dojmout.

My s Nicholasem nasedali už do auta a vyráželi. Teprve teď jsem si všimla, že se ten sníh přes noc rozpustil. Takže Vánoce budou zase na blátě.

Vila je na odlehlém místě nad městem. Není tu ruch, jen se musí jít trochu po louce, abychom se k ní dostali.

Když jsme dorazili do cíle, nestačili jsme se divit. Ten dům je vskutku nádherný a velký. Možná pro jednoho až moc velký. Nebo snad počítá založit novou rodinu? Tomu nevěřím...
Uvnitř už na nás táta čekal. Byl rád, že jsme ho nenechali na holičkách. Prý ho začaly bolet záda. No jo, už není nejmladší.Moc jsem mu nový dům chválila...

Vila stojí na menším svahu nad městem. Je zde klid a nádherný výhled. A to nejlepší je, že se na takový pohled můžete dívat i z okna v obyvacím pokoji! U nás se musí vycházet na balkon, aby si člověk mohl užít pohled na město.

A i když bylo do večera ještě času dost, i tak jsem mu popřála krásné Vánoce.

Pak si ještě popovídal táta a Nicholas, táta nás provedl po domě a mohli jsme se vrhnout na přípravy.

Nicholas vařil a já připravovala pití.

Schylovalo se k večeru, už dorazil i Michael. 

Jsem moc ráda, že Michael svého dědu respektuje a obdivuje ho. "Přeci jsi dobrá máma," pochválil mě Nicholas. A já zase pochválila jeho, že je skvělý táta. Oba jsme se tomu chvilku smáli.

Hosté dorazili, jídlo a pití bylo na stole, my byli převlečení - večírek mohl začít. Dorazila samozřejmě Ella, tátova přítelkyně.

Pozvali jsme celkem málo lidí, chtěli jsme si Vánoce protentokrát užít v klidu.


Dorazila třeba i Cassidy a pan Wandenburg. A ještě někdo... Lora! Bylo však na ní i na Michaelovi vidět, že se oba stydí. Jen po sobě koukali. Ach jo, teď z toho mají akorát fiasko.

Dárků bylo hodně. Já třeba dostala krásný šachový stolek.

Rozbalování dárečků hezky rychle odsýpalo. Mezitím jsem obivovala krásnou knihovnu a krásný vánoční stromeček. V pozadí je vidět zaražená Lora. Hned po rozdání dárků museli oba jít, neboť zrovna měli ve stejný den maturitní ples.


Táta od nás dostal malou pozornost - krém na záda. A taky dovolená v Číně! Z dárků měl radost, ale co mu dělalo ještě větší radost, bylo, že jsme se sešli pohromadě. Já za to byla ráda taky. Nemůžu si pomoct, ale bojím se, že na příští Vánoce tu už mezi námi nebude...

Rita Rendellová-Tomsonová

1 komentář:

  1. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Výměna kdekoli Váš čas je drahý. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

    227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

    OdpovědětVymazat